Ako funguje termálne zobrazovanie

Všetky objekty, či už prírodné alebo umelé, vyžarujú infračervenú energiu ako teplo. Detekciou veľmi jemných teplotných rozdielov vo všetkom, čo je v zornom poli, odhaľuje infračervená (alebo termálna) zobrazovacia technológia to, čo by inak bolo neviditeľné pre ľudské oko. Aj v úplnej tme a náročných poveternostných podmienkach umožňuje termálne zobrazovanie užívateľom vidieť to, čo je neviditeľné. Pôvodne vyvinutá pre spotrebiteľský trh, termálne zobrazovanie bolo neskôr prijaté lovcami, tímami na hasenie a záchranu.
  • Pre bežných spotrebiteľov a bezpečnostný personál termálne zobrazovanie odhaľuje podozrivé aktivity na veľké vzdialenosti v úplnej tme a cez hmlu, dym, prach, vegetáciu a mnoho ďalších prekážok. To umožňuje dôstojníkom priblížiť sa v utajenom režime a rýchlejšie urobiť lepšie informované rozhodnutia. Kamery môžu byť ručné, montované na vozidlách, na statívoch alebo namontované na zbraniach.
  • Pre bezpečnosťFor security a monitorovacie systémy termálne zobrazovacie kamery dopĺňajú CCTV kamery na poskytnutie komplexnej detekcie hrozieb a bezproblémovo sa integrujú do väčších sietí.
  • Pre prediktívne údržbu termálne zobrazovanie odhaľuje "horúce miesta", kde môže byť zlyhanie neodvratné v mnohých elektrických a priemyselných zariadeniach a inštaláciách.
Aby ste porozumeli termálnemu zobrazovaniu, je dôležité pochopiť niečo o svetle. Množstvo energie vo svetelnej vlne je spojené s jej vlnovou dĺžkou: Kratšie vlnové dĺžky majú vyššiu energiu. Z viditeľného svetla má fialová najviac energie a červená najmenej. Hneď vedľa viditeľného svetelného spektra je infračervené spektrum.

INFRAČERVENÉ SVETLO SA DÁ ROZDELIŤ NA TRI KATEGÓRIE:

  • Blízko infračervené (blízko IR) - Najbližšie k viditeľnému svetlu, blízko IR má vlnové dĺžky, ktoré sa pohybujú od 0,7 do 1,3 mikrónov, alebo 700 miliárd na 1 300 miliárd metra.
  • Stredne infračervené (stredné IR) - Stredné IR má vlnové dĺžky, ktoré sa pohybujú od 1,3 do 3 mikrónov. Blízko IR a stredné IR sa používajú v rôznych elektronických zariadeniach, vrátane diaľkových ovládačov.
  • Termálne infračervené (termálne IR) - Zaberá najväčšiu časť infračerveného spektra, termálne IR má vlnové dĺžky, ktoré sa pohybujú od 3 mikrónov až po viac ako 30 mikrónov.
Kľúčový rozdiel medzi termálnym IR a ostatnými dvoma je, že termálne IR je vyžarované objektom namiesto toho, aby sa odrážalo od neho. Infračervené svetlo je vyžarované objektom kvôli tomu, čo sa deje na atómovej úrovni.

ŠPECIÁLNA ŠOŠOVKA TERMÁLNEHO ZAMERIAVAČA FOKUSUJE INFRAČERVENÉ SVETLO VYŽAROVANÉ VŠETKÝMI OBJEKTMI V ZORNOM POLI

Zaostrené svetlo je skenované fázovým radom infračervených detektorových prvkov. Detektorové prvky vytvárajú veľmi podrobný teplotný vzor nazývaný termogram. Detektorovému poli trvá len asi jednu tridsatinu sekundy, aby získalo teplotné informácie potrebné na vytvorenie termogramu. Tieto informácie sú získané z niekoľkých tisíc bodov v zornom poli detektorového poľa.

Termogram vytvorený detektorovými prvkami je preložený na elektrické impulzy.

Impulzy sú odoslané do jednotky spracovania signálu, ktorá je obvodovou doskou s dedikovaným čipom, ktorý prekladá informácie z prvkov do údajov pre zobrazenie.

Jednotka spracovania signálu odosiela informácie na displej, kde sa zobrazujú ako rôzne farby v závislosti od intenzity infračerveného žiarenia. Kombinácia všetkých impulzov zo všetkých prvkov vytvára obraz.

Na rozdiel od tradičných nočných videní, ktoré používajú technológiu na vylepšenie obrazu, termálne zobrazovanie je skvelé na detekciu ľudí alebo na prácu v takmer úplnej tme s malým alebo žiadnym okolitým osvetlením (t.j. hviezdy, mesačný svit atď.)

POROVNÁVACIA TABUĽKA PUŠKOHĽADOV
ATN Thor 4 ATN Thor LT ATN X-Sight 4k ATN X-Sight ltv